Beszámolók

Ki mint él, úgy ítél

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viszonylag hosszas elmélkedést és tanakodást a hátunk mögött hagyva, eredményes döntés született a hogyan tovább és miképp kérdéseket illetően.

A válasz leginkább az emberi sokszínűség okozta megosztottságban keresendő. Tény, hogy a hatékonyság abban az esetben képes határozott fellépést produkálni, ha közelednek egymáshoz a különböző álláspontok és életfelfogások.

Leonardo da Vinci ki mint él úgy ítél bölcsessége azonban tisztán rávilágít a lényegre, melynek okán a kooperáció hiánya valamint a kellő dinamika elmaradása máris érthető formát ölt. A polihisztor tudós megállapítása oly mértékben túlnőtte a korát, hogy az eredménytelen együttlét tényszerűsége a mai napig abban keresendő.

 

A Civil Almás-Neszmély határozott a jövőt illetően, így a kényes hírek, illetve zavaros tények feltárásának megpróbáltatásait, továbbá azok megítélését innentől fogva az emberek sokszínűségére bízza. A valóság kellemetlen oldala csakis ily módon válhat majd életünk tagadhatatlan részévé. A fekély jelenségének érezhetősége valóban akkor az igazi és egyben átütő jelentőségű, ha mindenki a saját bőrén tapasztalja meg azt, előbb vagy utóbb. Az idő a garancia arra, hogy senki ne tapasztalatlanul öregedjék meg. Igen, még akkor is, ha jelen pillanatban akár túlzottan korainak és passzívnak is tűnnek ezek a prudens szavak.

 

Az egyes közvetítőkkel szemben érzett esetleges ellenszenvet legyünk képesek átkalibrálni a fejekben és e helyes módszert alkalmazva a figyelmet azokra fordítani, akik a tettek házigazdái, következésképpen az elszenvedett sérelmek valódi kiváltói. A tájékoztatást adó felvilágosítók, más szóval informátorok szerepköre a közvetítéssel lényegében ki is merül. A történetben ők az áldozati bárányok, kiken csattan az a bizonyos ostor, ami másokat illetne meg.

A közvetítő feladata azonban nem mindig hálátlan, elvégre a szerzett információk továbbítása kiváltója lehet örömteli vagy elismerő reakcióknak is, főképp, ha figyelembe vesszük da Vinci társadalomkutató elméleteinek egy korábban már említett monológját is.

Nem lehet mégis szó nélkül elmenni egy esszenciális meglátás mellett, melynek lényegét az arány és elán összefüggése alkotja, ami idilli romantikus párost alkotva jelentős változást formálhatna.

 

Az emberek sokszínűségének nem lehet megfelelni...legyünk akkor saját magunk megmondói, legyünk saját magunk véleményalkotói a megosztottság földjének kellős közepén...

 

 

 

 

 

                                                                                        Szerkesztőség

 

 

 

 

 

 

Dunaalmás, 2013. 04. 27.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Civil Almás-Neszmély 2012-2014.

 

látogató számláló

Látogatók száma:

Főoldal

Fórum

Nosztalgia

Galéria

Örökség

Partnerek

Kapcsolat

Önkormányzat